Nagłośnienie małego koncertu w pubie – jakie kolumny i wzmacniacz?

Jeśli chcemy zagrać koncert w jakimś nie wielkim klubie muzycznym i potrzebujemy nagłośnienia to dobrze jest zdrowo podejść do tematu. koncert w małym pubiePuby o powierzchni do 200 m, które nie mają własnego nagłośnienia najczęściej oferują koncerty z nagłośnieniem oraz akustykiem wynajętym od firmy zewnętrznej lub po prostu chcą żeby zagrać na samych piecach gitarowych.

Pierwsze rozwiązanie jest teoretycznie najlepsze jednak zdarza się, że firma która przyjeżdża bierze za taką obsługę duże pieniądze motywując to tym, że jest potrzebny drogi sprzęt o dużej mocy. Prawda jest jednak taka, że żeby nagłośnić kameralny koncert w małym klubie muzycznym wystarczy sprzęt maksymalnie 1000 Wat na stronę. Spokojnie wystarczą np. dwie kolumny szerokopasmowe LDM PDP 815V – 800 W RMS i do tego PowerMixer PHONIC Powerpod 1082 Plus – moc 800 Wat. Trzeba mieć kilka mikrofonów średniej klasy i jakikolwiek monitor odsłuchowy aktywny i jeśli wszystko dobrze ustawimy to z pewnością koncert będzie idealnie słyszalny.

Nagłośnienie na mały koncert rockowy nie wymaga jakiejś strasznej mocy. Nie ma sensu zwozić tysięcy KW żeby zagrać dla setki osób…

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*